Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Pomoc Cyfra+ - Pytania i odpowiedzi

KOŃCZY MI SIĘ UMOWA NA CYFRĘ+

Jesteś stałym klientem Cyfry+
i Twoja umowa kończy się w przeciągu 4 miesięcy ?

Skontaktuj się z nami lub odwiedź nas, a poznasz specjalne promocje dla stałych abonentów Cyfry+.
Skorzystaj z formularze kontaktowego dostępnego tutaj
lub zadzwoń: 58 663 53 73

Jak aktywować kartę Cyfry+ ?

Jeżeli karta została dopiero zakupiona, należy włożyć ją do terminala (dekodera), który ma sygnał satelitarny i ustawić go na kanał 3 (TVP Info). Pojawi się napis "Brak uprawnień do odbioru kanału" lub czarny ekran. Po około 30 minutach wskoczy obraz i dźwięk i zaczną działać kanały kodowane - karta jest aktywna.
UWAGA! Jeżeli posiadasz dekoder SAGEMCOM HD aktywacji musisz dokonać na kanale 77 (Discovery Science).

Aby przyśpieszyć aktywację karty lub jeżeli karta nie jest świeżo po zakupie a straciła uprawnienia, możesz zadzwonić do Automatycznego Centrum Obsługi Abonenta pod numerem:
801 066 066 lub 22 310 45 45 i wybrać w automatycznym menu 1 -> 3 i podać numer karty, potwiedzić wciskając 1.
Następnie procedura wygląda tak jak powyżej.

Dekoder wyświetla komunikat: Brak uprawnień do odbioru tego kanału

W przypadku kanałów kodowanych oznacza, że karta nie posiada uprawnień. W praktyce albo brakuje tego kanału w Twoim abonamencie, albo karta jest nieaktywna. Wtedy należy ją reaktywować - informację jak to zrobić, znajdziesz powyżej.

Dekoder wyświetla komunikat: Brak sygnału, sprawdź antenę

Dekoder nie dostaje sygnału satelitarnego, jest problem z instalacją antenową. Najczęstrzym powodem jest przestawienie się czaszy satelitarnej na wietrze. Należy spróbować dostroić antenę satelitarną (samemu za pomocą miernika wbudowanego w dekoder lub wzywając montera).

Innymi powodami mogą być: przerwany przewód antenowy, luźne końcówki, uszkodzony konwerter. Rzadkością jest uszkodzona głowica w dekoderze. Jeżeli podejżewasz taką możliwość, najprostszym sposobem jest wpiąć na chwilę inny dekoder i sprawdzić czy nadal nie ma sygnału.

Co zrobić z uszkodzonym dekoderem?

Jeżeli podejrzewasz, że Twój dekoder Cyfry+ może być uszkodzony zapraszamy do naszego punktu, sprawdzimy go na miejscu i w przypadku faktycznych problemów wymienimy go na sprawny.

WAŻNE! Jeżeli wyświetla się komunikat "Brak uprawnień do odbioru tego kanału" lub "Brak sygnału, sprawdź antenę" to nie jest to usterka dekodera. Wymienione problemy zostały opisane wyżej.

Co zrobić z uszkodzonym pilotem?

Jeżeli podejrzewasz, że Twój pilot do dekodera Cyfry+ może być uszkodzony zapraszamy do naszego punktu, sprawdzimy go na miejscu i w przypadku faktycznych problemów wymienimy go na sprawny.

Przed wizytą wymień baterie na nowe i sprawdź czy problem występuje. Jeżeli nie masz pewności czy to pilot, weź ze sobą także dekoder.

Jeżeli jest to uszkodzenie mechaniczne, jest możliwość zakupu nowego pilota do Twojego dekodera Cyfry+ w cenach 20-35zł.

Zgubiłem/skradziono mi sprzęt

Jeżeli zgubiłeś kartę kliencką lub terminal zapraszamy do naszego punktu w celu odebrania nowego sprzętu.
Otrzymasz go po zapłaceniu odszkodowania za utratę starego sprzętu.

Czy można oglądać różne kanały z jednej anteny satelitarnej ?

W Cyfrze+ TAK! Usługa multiroom pozwala  Ci oglądać 2 niezależne kanały w tym samym czasie, płacąc tylko jeden abonament.

Do podłączenia zestawu wystarczy jedna antena satelitarna z konwerterem typu TWIN. Niezbędne jest posiadanie dwóch dekoderów satelitarnych (jeden dekoder, odkodowuje jeden kanał) - niezależnie przy każdym telewizorze. Każdy dekoder musi być bezpośrednio wpięty do anteny satelitarnej.

Poniżej schemat podłączenia:
CYFRA+ Multiroom

Zapraszamy do naszego punktu sprzedaży po usługę CYFRA+ Multiroom.

Czy można oglądać na dwóch telewizorach z jednego dekodera ?

Istnieje taka możliwość, jednak na każdym telewizorze będzie odbierany ten sam kanał (jeden dekoder odkodowuje tylko jeden kanał).

Dekoder można podpiąć do drugiego telewizora kablem EURO, RCA lub kablem koncentrycznym po zastosowaniu modulatora.

Odbiór Naziemnej Telewizji Cyfrowej (DVB-T) w dekoderach CYFRY+

Dekodery PVR HD Cyfry+ wyposażone są w tunery DVB-T. Wystarczy doprowadzić sygnał z anteny naziemnej i podpiąć przewód pod odpowiednie gniazdo w dekoderze.

 

end faq

 
...